Petra Adamcová

"Cestovanie Vás nechá bez slov. A potom Vás zmení na rozprávača."

Môj príbeh - ako som sa zamilovala do cestovania

Volám sa Petra Adamcová. Narodila a vyrastala som v Piešťanoch. Viac ako 12 rokov som pôsobila v turistickom a cestovnom ruchu pre naše mesto a tri roky som pracovala pre dve cestovné kancelárie ako predajca zájazdov a ciest do sveta.

Už od mala som vnímala Piešťany ako miesto na relaxáciu a oddych. Na prechádzkach parkami som stretávala spokojných kúpeľných hostí a turistov všetkých národností. Posedávali v kaviarničkách, vychutnávali si hudobné koncerty a oddychovali na nábreží Váhu. Možno vtedy som si uvedomila, aké mám šťastie, žiť v dovolenkovej destinácii. Zároveň asi aj tu vznikla moja túžba spoznávať cudzie krajiny a vidieť, ako sa žije inde.

Ako inšpiráciu som si vo svojej detskej izbe nalepila nádhernú fototapetu tropického ostrova s bielostným pieskom, palmou a slameným kreslom. Keby mi niekto povedal, že o dvadsať rokov budem na takom ostrove dovolenkovať, neuverím.

Moje cestovateľské začiatky

Hneď po ukončení štúdia som sa rozhodla začať poznávať cudzie krajiny. Najskôr to boli pár dňové výlety do susedných krajín, a postupne dlhšie cesty do vzdialenejších destinácií. Cestovala som s mojim partnerom a vyskúšali sme cesty autom, vlakom, autobusom, lietadlom, loďou i hydroplánom. Bývali sme v stane, jednoduchších i drahších hoteloch či rodinných penziónoch. Na klasické dovolenky sme spočiatku vyrážali s cestovnou kanceláriou, a neskôr, keďže sme chceli toho navštíviť čoraz viac, nás uchvátilo neorganizované cestovanie po vlastnej osi.

Cestovanie sa pre nás stalo láskou. Láskou a vášňou.

Ďalší level cestovania

Avšak nielen samotná cesta a pobyt boli a sú pre nás to najdôležitejšie. Dlhé mesiace vopred podrobne študujem, čo všetko nám zvolená destinácia ponúka, čo všetko by sa tam dalo zažiť a vidieť. Plánovanie ubytovania, dopravných presunov, možných návštev a zaujímavostí je pre nás úžasným dovolenkovým predjedlom.

Hlavné jedlo je samotná dovolenka, ktorú si vždy nesmierne vychutnáme. Po návrate domov prichádza na rad dezert. Výber fotiek, tvorba súkromných knižiek, rozprávanie zážitkov a spomienky.

A bonus navyše. Po rokoch, keď už sme v to ani nedúfali, sa k nám dvom pridal ďalší cestovateľ. Náš malý poklad, ktorý sme si priviezli práve z dovolenky v tropickom raji. Dnes má náš dobrodruh skoro štyri roky a cestovanie miluje. Preto sa v mojich článkoch zameriam aj na cestovanie s deťmi.

Čerešnička na torte

A teraz sa teším, že som naše cestovanie zavŕšila aj povestnou čerešničkou na torte. Vlastnou webovou stránkou, s článkami a fotografiami, kde Vám rada porozprávam o našich cestách.

Pretože ak cestovanie milujete, a cestujete s ľuďmi, ktorých milujete, je to láska. A tú si treba užívať a vychutnať, lebo spomienky a zážitky nám zostanú v srdci navždy. Tak nech sa páči, inšpirujte sa a cestujte srdcom.