Thajsko

Zážitky, skúsenosti, rady na cestu.

Čo sa v knihe dozviete?

V ebooku Thajsko popisujem našu prvú vzdialenejšiu dovolenku do exotiky bez cestovky.  Odovzdávam ďalej naše skúsenosti a rady, čo sa nám v krajine osvedčilo, čo sme si naozaj užili, čo nás prekvapilo, alebo ako sa s úsmevom niektorým veciam radšej vyhnúť. Ak chcete navštíviť túto krajinu, odhoďte zábrany a prípadné obavy a inšpirujte sa na cestu.

 • Všeobecné informácie
  V rámci úvodnej časti ebooku približujem Thajsko z formálnej a všeobecnej stránky, ako sú nevyhnutné vstupné formality, podnebie či zdravotné riziká.
 • Jedlá a nápoje
  Thajsko je krajina výborného jedla, preto sa tu na niekoľkých stránkach venujem popisu obľúbených a tradičných thajských jedál, možnostiach stravovania a spôsobe úpravy jedla. Samozrejme neopomínam drinky a nápoje, ktoré sme ochutnali, a ktoré sú pre krajinu typické.
 • Bangkok
  Na nasledujúcich dvadsiatich stranách uvádzam informácie o hlavnom meste Thajska, možné spôsoby dopravy a presuny v meste. Popisujem aj nami navštívené pamiatky a zaujímavosti, od klasických najnavštevovanejších chrámov, vyhliadkové terasy, parky a zvláštnosti ako thajské masáže či thajský box.
 • Ostrovy južného Thajska
  Po návšteve hlavného mesta sme sa v krajine i knihe presunuli do juhovýchodnej časti Thajska. Oboznamujem tu čitateľa o ostrovoch, ktoré sme navštívili, konkrétne ostrovoch Phuket, Koh Lanta a Koh Phi Phi. Súčasťou sú tipy na výlety, ktoré sme na konkrétnych miestach navštívili, informácie o plážach, kúpaní i možnostiach trávenia voľného času.
 • Bonusy
  Súčasťou knihy sú aj zaujímavé informácie o Thajsku, spomienky na Thajsko vo filme, informácie o kúpe vhodných leteniek, informácie o dopravných presunoch vrámci Thajska a linky na nami odskúšané ubytovanie.
 • Itinerár našej cesty
  Na základe žiadosti niektorých čitateľov som pridala na záver knihy praktické informácie o konkrétnej našej ceste, ako dlho sme na ceste boli, koľko kilometrov sme precestovali a približný rozpočet na cestu.

Referencie

S velkou zvědavostí jsem si přečetla ebook o cestování po Thajsku. Cestuji ráda, ale na cestu do takto vzdálené země bez cestovní kanceláře jsem zatím nenašla odvahu. V ebooku jsem našla hodně informací o zemi jako takové, ale i o zvycích a možnostech vyžití. Vše je doplněno krásnými fotografiemi autorky. Některé z nich by se daly najít v knihách, ale zde oceňuji vlastní zkušenosti a postřehy. Ebook pomůže cestovatelům bez zkušeností naplánovat a uskutečnit skvělou cestu bez zbytečných obav.
Monika
Velmi pěkné a poutavě popsané informace k Thajsku. Díky tomuto ebooku využiji rady na plánovanou cestu. Doporučuji všem, kteří také plánují cestu a chtějí se dozvědět spoustu užitečných rad.
Hanka
Práve pre návštevu Thajska som sa rozhodla po prečítani rôznych zážitkov od cestovateľov, ktorí sa pustili cestovať na vlastnú päsť. Keď to zvládli oni, prečo by sme to nezvládli my... Ale narazila som na množstvo zaujímavých ostrovov, romantických zákutí, cestovateľských možností a úplne som sa v nich stratila. Aj vďaka tejto knihe som sa zorientovala a rozhodla sa, čo pre nás (s manželom a bez detí) bude to pravé. Našla som tu mnoho zaujímavých tipov a rád a inšpirovala sa ako najlepšie naplánovať našu cestu. Ďakujem a teším sa na cestu do raja...
Zuzana
Pro mne, jako neznalce Thajska, je eBook milým pohledem autorčinýma očima na její cestu po této zemi a tamních ostrovech. Získala jsem představu nejen o kráse této země díky památkám, ale i o aktivitách, které tato země svým návštěvníkům nabízí. V kapitole Zvláštnosti a upozornění jsou velmi užitečné postřehy, na které přijdete, až když Thajsko navštívíte a víte-li je předem, ušetříte si zapeklité situace.
Silvie www.silviepluharova.cz

Thajsko, zážitky, rady a skúsenosti na cestu

si môžete zakúpiť teraz za cenu len 

7,90 €