Cestovanie s deťmi

Čo sa v knihe dozviete?

Cestovanie bola a je naša láska. Ako bezdetní partneri sme precestovali kus sveta. Po dlhom čase, keď už sme v to ani nedúfali, sme sa dozvedeli, že budeme traja. A ja som sa stala mamičkou, ktorá nemá 18, 20 ani 30, a ktorá už nad všetkým oveľa viac rozmýšľa a všetko viac rieši. Napriek tomu som sa s plným vedomím rozhodla, že cestovanie, ktoré nás tešilo a napĺňalo, skúsime realizovať aj s našim malým pokladom ďalej.

Dlho som hľadala knihu, kde bude komplexne popísané všetko o cestovaní s deťmi, kde nájdem podrobné rady, skúsenosti a tipy od rodičov, ale moje hľadanie bolo neúspešne. A tak som sa rozhodla svoje skúsenosti s cestovaním s bábätkom a neskôr dieťaťom zhrnúť do tohto ebooku. Konkrétne v ňom nájdete:

 • Základné informácie
  V rámci úvodnej časti ebooku približujem tému cestovania s deťmi, popisujem ako sa začalo naše cestovanie s dieťaťom, či a prečo vôbec cestovať s deťmi a tiež rozoberám najčastejšie obavy a strachy rodičov.
 • Oficiálne informácie
  V tejto praktickej kapitole uvádzam, čo všetko pred cestou s deťmi treba zariadiť, od vybavenia pasu po víza a potrebné doklady pre cestovanie s dieťaťom, keď ide na dovolenku napríklad len s jedným z rodičov alebo s inými rodinnými príslušníkmi.
 • Zdravie dieťaťa
  Nie je nič dôležitejšie, ako to, aby si dieťa užilo dovolenku v zdraví. Dočítate sa, čo si zobrať do cestovnej lekárničky, aké sú povinné i odporúčané očkovania do jednotlivých destinácií i alternatívy poistenia.
 • Porovnanie jednotlivých druhov dopravy
  Na nasledujúcich stránkach porovnávam pozitíva a negatíva jednotlivých druhov prepravy, konkrétne auta, lietadla, vlaku, autobusu i výletnej lode.
 • Cestovanie autom
  V tejto najobsiahlejšej kapitole dávam tipy a rady, ako zvládnuť cestu autom, od načasovania prepravy, zastávok na ceste až po možnosti zábavy pre deti v aute. Tá je rozčlenená podľa troch vekových kategórií detí. Uvádzam tu aj jednotlivé tipy a fotografie pomôcok a hračiek, ktoré sa nám počas jazdy v aute v rôznom veku dieťaťa osvedčili.
 • Cestovanie lietadlom
  Cesta v lietadle má svoje špecifiká. Čo si môžete a nesmiete vziať na palubu, čo do podpalubia, aké sú výnimky pre cesty s deťmi, a čo je vhodné si zbaliť je náplňou tejto časti knihy.
 • Dovolenka pri mori
  More a klíma pri mori je prospešná pre zdravie a úžasná na relax. Aké destinácie sú vhodné pre deti, ale aj aké sú plusy a mínusy dovolenky v Európe a mimo Európy, a taktiež na čo je dobré dať si pozor, rozoberám v tejto časti ebooku.
 • Jednodňové, krátkodobé výlety
  V tejto kapitole podrobne popisujem, kam sa dá ísť s dieťaťom na krátky výlet, čo je dobré si vziať so sebou do prírody, do mesta, reštaurácií, pamiatok i na kúpaliská. Nezabudla som i na konkrétne hry a aktivity, ktoré s obľubou v jednotlivých prostrediach naše dieťa najradšej robilo, prípade ako sme sa hrali spolu.
 • Stravovanie na dovolenke
  Mnohí rodičia majú rešpekt z toho, aká strava je pre dieťa, zvlášť to najmenšie na dovolenke vhodná, či voliť na pobyt hotel so stravou alebo vlastné varenie. Pridávam aj svoje tipy na jedlo na cesty, dodržiavanie pitného režimu i osobný recept na náš obľúbený "cestovateľský" koláčik.
 • Čo si zbaliť na cestu
  V poslednej časti knihy uvádzam všeobecný popis, čo by nám i dieťaťu na dovolenke, výlete i ceste nemalo chýbať, bez čoho sa dokážeme zaobísť a pripájam nami overený cestovateľský zoznam.

Ukážky z knihy

Referencie

Už jen samotný úvod e-booku vám dodá chuť s dětmi někam vyrazit, a to i s těmi nejmenšími. Spousta rad, nápadů, praktických tipů, zkrátka v kostce vše, co na cesty potřebujete. Najdete tu nápady, jak děti na cestách zabavit, co nezapomenout zabalit, co nezapomenout vyřídit, užitečné seznamy a v neposlední řadě pár doporučených destinací. S dětmi cestujeme moc rádi a mít tenhle e-book před prvními cestami by nám hrozně moc pomohlo. I teď je to pro nás fajn checklist před startem.
Lenkawww.czech-time.cz
V tomto ebooku autorka nič nenechala na náhodu. Ako skúsená cestovateľka opísala všetko, čo dieťaťu prináša cestovanie, čo znamená pre jeho rozvoj, získavanie vedomostí a skúseností. Ebook je rozdelený do prehľadných kapitol. Rodičia s deťmi v ňom nájdu podrobné rady na cesty, ale oboznámia sa aj s osobnými skúsenosťami autorky - cestovateľky. Dovolenkári uvítajú konkrétne rady pri vybavovaní dokladov na cesty a cestovného poistenia. Prínosom sú odkazy na príslušné webové stránky. Autorka hovorí aj o výhodách a nevýhodách cestovania so všetkými dopravnými prostriedkami a ako dieťa pripraviť na túto cestu. Prínosom sú informácie, čo pribaliť dieťaťu, aby pokojne a v pohode prežilo čas strávený v dopravnom prostriedku. Ide o stravu, nápoje, hračky, oblečenie atď. Po jeho prečítaní vedia rodičia z ktorého letiska začnú dovolenku a koľko hodín trvá ich let. Dozvedia sa, čo ochutnať v ktorej destinácii a ako sa správať pri návšteve jednotlivých lokalít. Keby som chcela siahnuť po kompletnom „sprievodcovi“ ako cestovať na dovolenku s deťmi, tak by to bol určite tento ebook. V poslednej kapitole zhrnula autorka ešte raz všetky informácie o tom, čo si zabaliť na cestu a všetky cestovateľské rady. Keď budú rodičia podľa jej rád postupovať, majú záruku, že im na dovolenke nebude nič chýbať a prežijú ju s dieťaťom v pohode.
Mgr. Eva Matošová

Cestovanie s deťmi

Rady a skúsenosti ako si užiť dovolenky, poznávanie a výlety s našimi ratolesťami

si môžete teraz kúpiť za cenu 

17,90 Eur